SkyDemon - letištní okruhy a VFR tratě

LKKVSkyDemon je podle mě skvělý sw pro VFR plánování. Zatím neobsahuje některé letištní okruhy a příletové / odletové VFR tratě. Je možné si vektorovou mapu překrýt rastrovým plánkem buď z Databáze letišť, nebo u řízených letišť plánkem odpovídajícím výřezu z ICAO mapy. Oboje mi přišlo nevyhovující. Databáze letišť je navíc zpoplatněna. V některých okolních státech jsou tyto údaje součástí standardní vektorové mapy. Proto jsem se rozhodl letištní okruhy do SkyDemona doplnit.

LKKVData se do aplikace doplní prostřednictvím souboru "default.airways". Pokud již nějaké vlastní tratě v souboru máte, pak souboru slučte, nebo vytvořte další soubor. Následující postup předpokládá, že žádné vlastní tratě nemáte.

Stáhněte si následující soubor: skydemon_cdata.zip

Z archívu vykopírujte soubor "default.airways" do "Tento počítač > Dokumenty > SkyDemon > CustomData" v případě počítače s Windows. U dalších operačních systémů zvolíte analogickou cestu. Například "/storage/emulated/0/SkyDemon/CustomData" pro Android.

CustiomData

Pro nahrání do dalších zařízení pod vlastním účtem zvolte v programu "Setup > Custom Data > Save to Cloud". Na ostatních zařízeních pak stačí otevřít Custom Data z cloudu (Load Custom Data from Cloud).

Adnroid

 

 

 

 

 

 

 

 

Data jsou bez záruku a nenahrazují oficiální informace a podklady.