Battery monitor

Je prototyp přístroje určený k měření vícečlánkových LiFe či LiPol bateriových paků. Měří současně až 16 článků a snímá teplotu ze dvou teplotních čidel. Naměřené hodnoty lze zobrazit na integrovaném displeji nebo je přenášet prostřednictvím USB rozhraní do počítače. Výstupní formát dat je přímo určen pro program LogView, který spolupracuje s řadou nabíječek, balancerů a logerů.

Battery monitor front panel

Články měřené baterie jsou připojeny prostřednictvím konektoru CAN25, pro teplotní čidla jsou požity dva konektory Jack3.5. Tlačítko vedle displeje složí pro přepínání zobrazovaných hodnot.

Battery monitor - measure board

Vnitřně se přístroj skládá ze šesti samostatných desek plošných spojů. Jedná se o desku standardního textového displeje 16x2, vstupní desku obsahující konektor CAN25 a ochranné obvody, dvě identické desky A/D převodníků (každá jich obsahuje 8) a řídící a komunikační desku.

Battery monitor measure board - detail

Každý A/D převodník je možno dotrimovat víceotáčkovým převodníkem. Převodníky jsou galvanicky odděleny od řídící desky optočleny. Řídící deska je postavena na procesoru PIC18F4550.